×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

خبر روز

امروز : سه شنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Tuesday, 26 May , 2020

دکتر اصغر مسعودی نماینده مردم نی ریز و استهبان استان فارس در مجلس شورای اسلامی در خصوص معترضان در انتخابات مجلس گفت تغییر شرایط کنونی کشور از طریق انتخابات صورت می پذیرد و معترضین باید در انتخابات مجلس حضور بیشتری داشته باشند.

معترضان در انتخابات مجلس حضور بیشتری داشته باشند

دکتر اصغر مسعودی در خصوص تفاوت رقابت های سیاسی در انتخابات دوم اسفندماه سال ۱۳۹۸ با انتخابات های گذشته اظهار داشت: در ابتدا باید این را بیان کنم که ما امیدواریم مردمی که در این چهار دهه پای انقلاب و ارزش ها بوده و همیشه پرشور در صحنه حضور پیدا کردند این دفعه در صحنه انتخابات فضا را مانند گذشته گرم نگه دارند. درباب تفاوت این انتخابات با انتخابات گذشته باید گفت زمانی نگاه اکثریت بر این بود که اصولگراها می توانند مشکلات را حل کنند در دوره بعدی اقبال مردم به سمت اصلاحات بود و آنها فکر می کردند اصلاح طلبان می توانند مشکلات را برطرف کنند، اما در این چند دوره انتظارات مردم محقق نشد.

بیشتر بدانید  آشنایی با مجلس شورای اسلامی ، تاریخچه ، بناها ، فرآیندکاری (مقاله مرجع)

توصیه به معترضان در انتخابات مجلس : در این انتخابات نیز شاید دیگر مردم به این جریان های سیاسی اعتماد نداشته باشند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره ی موانع جدی شکل گیری فضای انتخاباتی درباب بزرگترین چالش پیش روی انتخابات سال ۱۳۹۸ و راهکارهای عبور از آن چالش اشاره کرد: مهم ترین چالشی که می توان در این عرصه اشاره نمود در واقع قطع اعتماد مردم به مسئولان می تواند بزرگترین چالش باشد. بااینکه ما شاهد مشکلات زیادی در کشور همچون مسائل معیشتی، بیکاری، کاهش ارزش یارانه های نقدی در مقابل گرانی، اختلافات سیاسی، وجود برخی تبعیض ها و بی عدالتی ها، عدم مدیریت گرانی کالا به دنبال اصلاح قیمت بنزین، ناکارآمدی سیستم اداری و دیگر موارد بوده و هستیم که برای برون رفت از آن دولت و مجلس شورای اسلامی باید پای حرف و وعده های خود بایستند؛ چونکه اگر اینگونه نباشد اعتماد عمومی سلب خواهد شد و عدم تحقق این وعده ها سبب تزلزل همین اعتماد عمومی خواهد شد.

رسانه ها، احزاب، گروه ها و صداوسیما باید فضایی را ایجاد کنند

مسعودی درباب این که فضای گرم انتخاباتی چگونه و با چه الزاماتی تشکیل خواهد شد و چه دستگاه ها و نهادهایی در این زمینه کمک کنند، اشاره کرد: رسانه ها، احزاب، گروه ها و صداوسیما باید فضایی را ایجاد کنند که مردم با شور و اشتیاق در انتخابات شرکت کنند؛ در واقع اگر مردم از این شرایط کشور دولت یا مجلس شورای اسلامی ناراضی باشند وظیفه دارند در قبال سرنوشت خودشان در انتخابات شرکت نمایند، چونکه اگر مجلس شورای اسلامی از نظر آنها کارآمد نباشد می توانند با شرکت در انتخابات مجلسی کارآمد را رقم بزنند. در واقع مردم باید نمایندگانی را به مجلس شورای اسلامی بفرستند که درد آنها را بدانند. نماینده ای که با رانت و با فریب نماینده بشود نمی تواند به مطالبات مردم جامه عمل بپوشاند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درانتها اشاره کرد: اگر مجلسی کارآمد و قوی را شاهد باشیم وزرای قوی نیز بر سر کار خواهند بود. اگر مردم خواستار تغییر هستند باید توجه نمایند که تغییر از مسیر انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات ریاست جمهوری محقق می شود. مردم باید با عنایت به معیارهایی که دارند در انتخابات حضور پیدا کنند، در واقع حضور معترضین در انتخابات باید در مقایسه با دیگران بیشتر باشد، چونکه تغییر شرایط بوسیله مجلس و شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی محقق خواهد شد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
             

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.