روز نیوز ۲۴ - دانلود ویدیو کلیپ قطعه آمدم ای شاه پناهم بده استاد کریمخانی | روزنیوز24
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

  

روز نیوز ۲۴ – دانلود ویدیو کلیپ قطعه آمدم ای شاه پناهم بده استاد کریمخانی
امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان است که یعداز شهادت امام موسی کاظم (ع) امامت بر مردم را بر عهده گرفت.مدت امامت حضرت رضا(ع)، حدود ۲۰ سال طول کشید، که ۱۷ سال آن در مدینه و سه سال آخر آن در خراسان گذشت.

متن قطعه آمدم ای شاه پناهم بده

 

روز نیوز 24 - دانلود ویدیو کلیپ قطعه آمدم ای شاه پناهم بده استاد کریمخانیآمده ام آمدم ای شاه پناهم بده
خط امانی ز گناهم بده
ای حرمت ملجأ در ماندگان
دور مران از در و ، راهم بده
ای گل بی خار گلستان عشق
قرب مکانی چو گیاهم بده
لایق وصل تو که من نیستم
اِذن به یک لحظه نگاهم بده
ای که حَریمت به مَثَل کهرباست
شوق وسبک خیزی کاهم بده
تاکه ز عشق تو گدازم چو شمع
گرمی جان سوز به آهم بده
لشگرشیطان به کمین من است
بی کسم ای، شاه پناهم بده
از صف مژگان نگهی کن به من
با نظری ، یار و سپاهم بده
در شب اول که به قبرم نهند
نور بدان شام سیاهم بده
ای که عطا بخش همه عالمی
جمله ی حاجات مرا هم بده

 

گفتنی است: عمده شهرت محمدعلی کریم‌خانی تصنیف «قطعه‌ای از بهشت» (قطعه آمدم ای شاه) در مدح امام هشتم شیعیان است. وی از کودکی خواندن آواز در مراسم مذهبی را آغاز کرد و بعد از این که متوجه توانایی‌های خود شد، پیش از جوانی به تهران مراجعه کرد. یکی از ویژگی‌های خاص محمدعلی کریم‌خانی در خوانندگی، صدای بلند اوست که با وجود ورود او به دهه هفتم زندگی خود، از توان آن کاسته نشده است.

 

روز نیوز ۲۴ - دانلود ویدیو کلیپ آهنگساز آریا عظیمی نزاد

 

آریا عظیم نژاد آهنگساز قطعه ی ” آمدم ای شاه پناهم بده” و عضو اتاق فکر و شورای سیاستگزاری سومین جشنواره آواها و نواهای رضوی در جلسه این شورا با تأکید بر تأثیر گذاری موسیقی گفت: موسیقی مرز جغرافیایی ندارد و این نکته قابل توجهی در بخش ملل جشنواره آواها و نواهای رضوی است و موسیقی آیینی می تواند مرزهای جغرافیایی رادرنوردد.

وی افزود: با مطالعه و تحقیقاتی که در این خصوص انجام گرفته و با نگاه به این خاستگاه مشترک و همچنین توجه به محوریت موضوع رضوی در جشنواره رضوی و ارتباط و دعوت از هنرمندان سایر کشورهای اسلامی می توان بخش ملل جشنواره را رونق بخشید.

این آهنگساز به نحوه ساختن قطعه ی معروف “آمدم ای شاه پناهم بده” اشاره کرد و گفت: ساخت قطعاتی که به نوعی با اعتقادات و ارزش های درونی فرد و جامعه ارتباط دارد دارای شرایط و ویژگی های منحصر به فردی است و به غیر از مسائل فنی و تخصصی ، یک حس قلبی و عاشقانه می طلبد تا کار تولید شده تأثیرگذار بوده و بر دل بنشیند و بنده به طور واضح و روشن این جریان احساسی را در تولید این قطعه به عینه دیدم و شکرگذار خداوند هستم که این قطعه مورد توجه مردم و عاشقان امام رضا(ع) قرار گرفته است.

آریا عظیم نژاد با ابراز خرسندی از اینکه بخش آهنگسازی در این جشنواره مورد توجه قرار گرفته است افزود: می توان آهنگسازان جوان را در این عرصه شناسایی کرد و مورد حمایت قرار داد تا شاهد تولید قطعات دیگری در حوزه رضوی و موسیقی آیینی باشیم.

   

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.