×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

خبر روز

امروز : چهارشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Wednesday, 3 June , 2020
www.artyasuj.ir

درمان معضلات اجتماعی فرهنگی با هنر امکانپذیر است؟ شریف اسلامی رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد / درمان معضلات اجتماعی و فرهنگی با ابزار هنر/ دو نمایش در دیشموک، بهمئی و لنده اجرا شد

درمان معضلات اجتماعی و فرهنگی با ابزار هنر

درمان معضلات اجتماعی فرهنگی با هنر امکانپذیر است؟ درمان معضلات اجتماعی و فرهنگی با ابزار هنر/ دو نمایش در دیشموک، بهمئی و لنده اجرا شد / شریف اسلامی رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت:

بسیاری از مشکلات و معضلات کنونی جامعه ریشه فرهنگی دارند

رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: معضلات فرهنگی و اجتماعی تنها با فرهنگ و هنر که ابزار تعالی فرهنگی است، قابل درمان هستند.
روابط عمومی حوزه هنری کهگیلویه وبویراحمد،شریف اسلامی افزود: بسیاری از مشکلات و معضلات کنونی جامعه ریشه فرهنگی دارند و باید ابتدا با مسئله شناسی فرهنگی این آسیبها را شناسایی و سپس با آن مقابله فرهنگی کرد.
وی اظهار کرد: به جز درمان فرهنگی سایر درمانها مقطعی و مسکنی بیش نیستند و نمی توان مسائلی که ریشه فرهنگی و اجتماعی دارند را به شیوه ای غیر از این درمان کرد.
شریف اسلامی بیان کرد: هنر به دلیل ماهیت مانایی و اثرگذاری و ظرفیت بالای ارتباطی که با مخاطب دارد، می تواند زبانی رسا و تاثیرگذار برای انتقال یک پیام فرهنگی و اجتماعی به جامعه هدف باشد.

 

بیشتر بدانید  شورای پروانه نمایش فیلم‌های سینمایی به سه فیلم مجوز نمایش داد

 

رییس حوزه هنری استان با اشاره به شتاب رشد آسیبهای اجتماعی در استان تاکید کرد: مسئولیت نسبت به جامعه جزء ذات هنر متعهد و مردمی است و براین اساس حوزه هنری در هر جایی که نیاز باشد ورود می کند و با ابزار هنر و ظرفیت بالای هنرمندان در راستای تعالی جامعه تلاش خواهد کرد.
وی با اشاره به اجرای تئاتر های خیابانی مرتبط با آسیبهای مبتلابه در استان گفت: هنرمندان در زمینه مقابله با رشد آسیبهای اجتماعی و فرهنگی مسئولیت اجتماعی دارند و به همین دلیل دو گروه نمایشی اقدام به تولید نمایشهایی در این رابطه و اجرا در مناطق هدف کردند.

افزایش برخی آسیب های اجتماعی در استان کهگیلویه و بویراحمد

اسلامی عنوان کرد: در پی افزایش برخی آسیب های اجتماعی در استان کهگیلویه و بویراحمد و وقوع چند فقره خودکشی در منطقه دیشموک، ادارات و نهادهای مربوطه بنا به رسالت ذاتی خود اقداماتی را به منظور کاهش این آسیب های اجتماعی انجام دادند و حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد نیز با ابزار هنر به این مقوله مهم پرداخت.

اجرای دو نمایش خیابانی

وی بیان کرد: دو نمایش خیابانی از سوی هنرمندان حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد با موضوع خودکشی در دیشموک، لنده و بهمئی اجرا شد که ضمن استقبال مورد توجه علاقه مندان قرار گرفتند.
اسلامی افزود: تئاتر ” زُرو ” کاری از واحد نمایش حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد به کارگردانی بهنام خانبازی و هنرمندی آرزو عدالت منش، شیما شاکری، کیان کیوان، بهفر شجاعی و نمایش خیابانی ” خودکشی ممنوع ” به نویسندگی و کارگردانی یاسر خالقی و هنرمندی فضل الله باقری، یاسر خالقی و حمید ویسی مرداد ماه سال جاری در دو نوبت صبح و عصر در دیشموک، لنده و بهمئی اجرا و با استقبال مخاطبان مواجه شدند.

انعقاد تفاهم نامه ای با معاونت فرهنگی دادگستری

وی همچنین با اشاره به انعقاد تفاهم نامه ای با معاونت فرهنگی دادگستری اظهار کرد: قطعا با همکاری و هماهنگی با دستگاههای متولی مقابله با آسیبهای اجتماعی در طول سال برنامه های متعددی در راستای آگاهی بخشی به جامعه و فرهنگسازی اجرا خواهند شد.

 

درمان معضلات اجتماعی فرهنگی با هنر امکانپذیر است؟ درمان معضلات اجتماعی و فرهنگی با ابزار هنر/ دو نمایش در دیشموک، بهمئی و لنده اجرا شد / شریف اسلامی رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت:

 

نظر شما کاربران روز نیوز ۲۴ چیست ؟ آیا می توان معضلات اجتماعی فرهنگی را با هنر درمان کرد؟

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
             

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.