×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

خبر روز

امروز : چهارشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Wednesday, 3 June , 2020

آیا در شرایط فعلی و کنونی ایده نمایندگان برای مجلس یازدهم اهمیت دارد ؟ در شرایطی که کمتر از ۲ ماه به انتخابات اسفند ۹۸ باقی مانده، گروه‌های سیاسی به دنبال سازماندهی و تعیین استراتژی‌‌های انتخاباتی برای خود هستند و یا دست‌کم ماهیت گروه‌ها و جناح‌های سیاسی حکم می‌کند که این چنین باشند. که پیش از این با نگارش گزارش‌هایی جداگانه، به بررسی و واکاوی وضعیت سازماندهی سیاسی و استراتژی دو جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا برای انتخابات آتی مجلس پرداخته بود.

وقتی ایده نمایندگان برای جذب رای در انتخابات مجلس یازدهم شکوفه میزند!

حال با توجه به اینکه داشتن برنامه و ایده‌های عملی از سوی کاندیداهای حضور در انتخابات مجلس می‌تواند نقش بسزایی در ایجاد شور انتخاباتی و متعاقب آن افزایش مشارکت مردمی در انتخابات پیش رو داشته باشد،‌ تصمیم دارد با توجه به پایان فرآیند ثبت‌نام از کاندیداهای حضور در انتخابات دوره یازدهم مجلس و شفاف شدن کلیات آرایش سیاسی گروه‌های حاضر در این انتخابات که عیار دو طیف اصلاح‌طلب و اصولگرا را برای انتخابات دوم اسفند تا حدود زیادی مشخص کرد،‌ به سراغ برخی چهره‌های شاخص دو طیف اصلاح‌طلب و اصولگرا که در انتخابات ثبت نام کردند رفته تا جویای نظر آنها در ارتباط با چالش‌های اصلی پیش روی کشور و ایده‌‌شان برای حل و فصل این چالش‌ها شود .بنا دارد طی روزهای آتی مسئله‌ی ایده‌محوری کاندیداها را به انحاء دیگری نیز دنبال کند.

ایده نمایندگان برای مجلس یازدهم دارند ؟ نظر چند نماینده فعلی مجلس

ایده نمایندگان برای مجلس یازدهم - نماینده فعلی مجلس - نماینده قمحمید امیرآبادی فراهانی نماینده قم در مجلس دهم و کاندیدای مجلس یازدهم نیز در پاسخ به سوالی درباره مهم‌ترین چالش‌های کشور، اظهار داشت: به اعتقاد بنده مهمترین چالش‌های کشور امروز بیکاری جوانان، صندوق‌های بیمه و بازنشستگی، بهداشت و درمان و بدهی آن، وزارت نفت و بی سرو سامانی آن و بی اعتمادی مردم به مسئولان است.

بیشتر بدانید  نمایندگان مجلس فعلی که کاندید انتخابات مجلس یازدهم نشدند

وی با اشاره به اولویت‌هایش در صورت ورود به مجلس یازدهم ادامه داد: علاوه بر اینکه بحث شفافیت را در مجلس آینده پیگیری می‌کنم، در بحث نظارتی پارلمان ایده های وجود دارد که آنها را پیگیری می‌کنم.

به اعتقاد نماینده فعلی قم در پارلمان باید نظارت مجلس بر عملکردهای دولت و دستگاه‌های زیر مجموعه آن تغییراتی داشته باشد تا دولت از این بی سروسامانی و بی تفاوتی نسبت به مشکلات مردم خارج شود.

فاطمه سعیدی سخنگوی فراکسیون امید مجلس و کاندیدای مجلس یازدهم اعتقاد دارد مهترین چالش‌های فعلی کشور؛ آلودگی هوا، گرانی، معیشت و بیکاری جوانان است که به خصوص درباره بیکاری جوانان باید تدبیر جدی اندیشیده شود.

وی درباره اولویت‌هایش در صورت ورود به مجلس یازدهم به تسنیم گفته است: با توجه به تجربه ای که در ۴ سال مجلس دهم کسب کرده ام اگر در مجلس یازدهم حضور داشته باشم قطعاً برنامه‌های در جهت رفع بیکاری جوانان و مشکل ازدواج این قشر را دنبال خواهم کرد

 

نماینده فعلی مجلس دماوند و فیروزکوه

ایده نمایندگان برای مجلس یازدهم - نماینده فعلی مجلس - نماینده مجلسقاسم میرزایی نیکو دیگر عضو فراکسیون امید مجلس و نماینده فعلی دماوند و فیروزکوه در مجلس نیز معتقد است مهمترین چالش امروز کشور تضعیف مجلس و خارج شدن از ریل اصلی خود است.

به اعتقاد این نماینده فعلی مجلس در شرایط کنونی بخش جمهوریت نظام که همان رای مردم است تاحدودی تضعیف شده است که باید این بخش را نیز تقویت کنیم البته چالشی به نام دوگانه ها نیز امروز گریبانگیر کشور شده است که در این بخش دستگاه‌های مختلف در کار سایر بخش‌ها دخالت می‌کنند که این دوگانه‌ها در بخش اقتصادی، سیاسی و اجتماعی وجود دارد.

بیشتر بدانید  نتایج حوزه انتخابیه یاسوج بویراحمد دنا شمارش نهایی آرا انتخابات مجلس یازدهم ۹۸

نماینده دماوند و فیروز کروه یکی دیگر از چالش‌های امروز کشور را نگاه امنیتی به تمام امور دانست و گفت: پنجمین چالش کشور نیز عدم ارتباط مناسب با جهان خارج است که ما باید تکلیف خودمان را با کشورهای منطقه و خارج از آن مشخص کنیم، اگر این مشکلات را حل نکنیم نمی توانیم پول حاصل از فروش نفت را به کشور بیاوریم و مشکلاتی از قبیل بیکاری و ریزگردها و مشکلات اقتصادی را حل کنیم.

این نماینده فعلی مجلس درباره اولویت‌هایش در صورت ورود به مجلس یازدهم، اظهار داشت: باید در اولین گام مانع از این شویم که برخی از شوراها و مراکزی که قانون گذاری انجام می دهند این اقدام را انجام دهند تا بتوانیم بعد قانونگذاری مجلس را تقویت کنیم که بنده اگر در مجلس یازدهم حضور داشته باشم قطعاً در این راستا ایده‌های خواهم داشت.

 

 

ایده ۲ نماینده فعلی برای مجلس یازدهم

 

ایده نمایندگان برای مجلس یازدهم - نماینده فعلی مجلس - نماینده مجلس دهم

مصطفی کواکبیان دیگر عضو فراکسیون امید مجلس درباره مهمترین چالش‌های اصلی کشور، گفت: مسائلی مربوط به بیکاری جوانان، آب، محیط زیست، آلودگی هوا و معیشت مردم امروزدر کشور وجود دارد که باید برای این موضوعات در مجلس یازدهم فکر جدی کرد.

وی درباره اولویت‌هایش در صورت ورود به مجلس یازدهم، اظهار داشت: بنده طرح‌ها و برنامه‌های در ذهن دارم که نمی‌توانم اعلام کنم و در برنامه‌های انتخاباتی خود به زودی اعلام می‌کنم.

ایده نمایندگان برای مجلس یازدهم - نماینده فعلی مجلس - نماینده مجلس کرمانمحمدرضا پور ابراهیمی نماینده فعلی کرمان در مجلس نیز درباره مهمترین چالش‌های امروز کشور، گفت: مهمترین چالش‌ها امروز کشور در بحث‌های اقتصادی است که نمونه آن را می توان در بحث بانکداری، صندوق‌های بیمه و بازنشستگی، معیشت مردم و بیکاری جوانان مشاهده کرد.

بیشتر بدانید  هشدار یک نماینده - واردات گندم ۲ میلیون تن با قیمت ۵ هزار تومان

این نماینده فعلی مجلس درباره اولویت‌هایش در صورت ورود به مجلس یازدهم تصریح کرد: اگر بنده در مجلس یازدهم حضور داشته باشم قطعا پیگیر اصلاح ساختار بانک‌ها خواهم بود، اگرچه در مجلس دهم نیز این اقدام را انجام دادیم و طرحی را نیز در همین راستا تدوین کرده‌ایم اما به اعتقاد بنده با توجه به زمان کافی که در این مجلس برای اصلاح اساسی شیوه بانکداری در کشور نداریم باید این موضوع را در مجلس آینده نیز پیگیری کنیم

 

 

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
             

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.