×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

خبر روز

امروز : سه شنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Tuesday, 26 May , 2020

افزایش اختیار استانداران فقط در برهه‌های حساس توجیه دارد
محمدرضا صباغیان بافقی عضو کمیسیون امور داخلی کشور معتقد است به دلیل آنکه هیچ نهاد نظارتی بر عملکرد استانداران وجود ندارد نمی‌توان مسئولیت تمامی ادارات کل وزارتخانه‌ها در استان‌ها را به استانداران سپرد.

افزایش اختیار استانداران فقط در برهه‌های حساس توجیه داردمحمدرضا صباغیان بافقی گفت: این تفویض اختیار در بلندمدت باعث می شود استانداران به سلیقه شخصی رفتار کنند لذا باید اختیارات به شورای استان ها داده شود و مدیریت واحد شهری ایجاد شود.

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی

در ادامه تفویض اختیار همیشگی به استانداران را محلی برای ایجاد تبعیض دانست و افزود: نمی توان مسئولیت تمامی ادارات کل وزارتخانه ها در استان‌ها را به استاندار سپرد ضمن اینکه هیچ نهاد نظارتی برای نظارت بر عملکرد استانداران وجود ندارد.

وی در ادامه همچنین با اشاره به اهمیت تمرکززدایی که باعث توسعه استان ها و شهرها می شود، عنوان کرد: تمامی کشورهای پیشرفته نیز به همین طریق است که تمرکززدایی از بین رفته اما مدیریت منطقه را به دست یک نفر نیز نسپرده اند لذا شورای استان باید برنامه ریزی ها برای تخصیص اعتبارات اختصاص یافته در جریان بودجه را انجام دهد و استاندار صرفا مجری کار باشد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: رئیس جمهور صرفا در محدوده های زمانی مشخص که شرایط حساس و خاص است می تواند به اختیارات استانداران را افزایش دهد اما نباید این مدت زمان طولانی شود./

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
             

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.